Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/ansari/domains/hadiansari.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/functions/theme-functions.php on line 1966 گنجشک کوهی- Rock Sparrow - وب سایت شخصی هادی انصاری
آخرین مطالب
خانه » پرندگان-Avian » گنجشک کوهی » گنجشک کوهی- Rock Sparrow

گنجشک کوهی- Rock Sparrow

گنجشک کوهی

نام علمی : Petronia Petronia

نام انگلیسی: Rock Sparrow    

نام فارسی: گنجشک کوهی

 

مشخصات: این پرنده ۱۴ سانتیمتر طول دارد و شبیه ماده گنجشک خانگی، اما با سر بزرگتر، دم کوتاهتر، شاهپرهای اولیه بزرگتر و پاهای ضخیمتر است. سر و تارک به وضوح خط خط قهوه ای تیره و نوار ابرویی بلند و سفید نخودی است. سینه و پهلو ها دارای خط خط طولی بسیار و انتهای دمش سفید است. لکه زردی نیز در بالای سینه داردکه مشاهده آن دشوار است مگر آنکه پر و بالش در حالت پف کرده باشد. پرنده جوان فاقد لکه زرد رنگ است. پروازش کاملا موجی شکل بوده و در گروه های کوچک و پر جنب و جوش، روی زمین و در حال دویدن در میان صخره ها دیده می شود.

صدا: صدای این پرنده خشک و بصورت “تووی-اوه-آی ی” و نیز صدای بلند شبیه “وی ی-ویپ”  شنیده می شود.

زیستگاه: این پرنده در شیب های تند کوهستان و دامنه های مرتفع و صخره ها، اراضی سنگی، خرابه ها، بستر خشک رودخانه ها و کشتزارها به سر برده و گاهی نیز لابلای درختان دیده می شود. در ایران بومی و فراوان است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site is protected by WP-CopyRightPro