Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/ansari/domains/hadiansari.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/functions/theme-functions.php on line 1966 گنجشک برفی-snow finch - وب سایت شخصی هادی انصاری
آخرین مطالب
خانه » پرندگان-Avian » گنجشک برفی-snow finch » گنجشک برفی-snow finch

گنجشک برفی-snow finch

گنجشک برفی

نام علمی : Montifringilla Nivalis

نام انگلیسی: Snow Finch    

نام فارسی: گنجشک برفی

 

مشخصات ظاهری: این پرنده ۵/۱۷ سانتیمتر طول دارد. پرنده ای کوهستانی است و در رنگ های خاکستری- قهوه ای سیاه و سفید دیده می شود و تا حدودی شبیه زرد پره ی برفی است. زیر گونه ی ایرانی و شرق ترکیه که در ایران تولید مثل می کند دارای سر قهوه ای بوده و در تابستان لکه ی سیاهی بالای چانه دارد. در پرواز، سفیدی بیشتری در بال ها و دمش دیده می شود، اما شاهپرها و پرهای میانی دم سیاه اند و چنین به نظر می رسد که بال ها دورتر از بدن قرار دارند. منقار پرنده ی نر، تابستان ها سیاه بوده اما در سایر فصل ها و در سنین مختلف به رنگ زرد است. روی زمین مستقیم می نشیند و اغلب دمش را تکان می دهد.

صدا: صدای این پرنده در پرواز یا در حالت نشسته، تکرار کلماتی شبیه «سی تی چر- سی تی چر» است و در پرواز شبیه «ته سوویک » شنیده می شود.

زیستگاه: این پرنده در کوهستان ها و قله های لخت بالای ۲۰۰۰ متر و زمستان ها در مناطق پایین تر به سر برده و گاهی نیز در اطراف پناهگاهی کوهستانی با کلبه های کوهستانی دیده می شود. و در شکاف صخره ها، دیوارها و سوراخ میان سنگ ها آشیانه می سازد. در ایران بومی و فراوان است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site is protected by WP-CopyRightPro