Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/ansari/domains/hadiansari.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/functions/theme-functions.php on line 1966 دلیجه-Kestrel - وب سایت شخصی هادی انصاری
آخرین مطالب
خانه » پرندگان-Avian » دلیجه-Kestrel

دلیجه-Kestrel

 این پرنده، ۳۲ تا ۳۸ سانتیمتر طول دارد. بدن باریک و دمش بلند است که درانتها، لبه صاف یا اندکی گرد دیده می شود. همچنین بال های نوک تیزی دارد. در پرنده ی نر فرم سر و دم خاکستری، روتنه و جبه قهوه ای بلوطی با نقطه های سیاه است و شاهپرهای اولیه و ثانویه سیاه دیده می شود. در پرنده ی ماده، روتنه قهوه ای با نقطه نقطه ی سیاه و شاهپرهای بال سیاه است. همچنین خط زیر چشم با سبیل سیاه مشخصف زیر تنه نخودی با رگه های طولی قهوه ای تیره و زیرگلو اندکی روشنتر است. هر دو جنس ناخن سیاه رنگ دارند. معروفترین پرنده ای است که مدت زمانی طولانی، در جا، بال زنی می کند.

زیستگاه: این پرنده د رمناطق باز، درختزار، حاشیه ی تالاب ها، روی تیرهای برق و صخره ها و در نزدیگی شهر و روستا به سر می برد. در ایران فراوان است و تولید مثل می کند.

۲ نظر

  1. باتشکر از عکسهای زیباتون که ازاین پرنده گرفتین ازتون یه سوال داشتم
    این عکسارو در حالت استتار بودین یا از داخل ماشین گرفتین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site is protected by WP-CopyRightPro